Nouzový stav – jsme stále s vámi

 

Vážení obchodní přátelé!
Prožíváme společně s Vámi složité období, ale připravujeme se zároveň na chvíli, kdy nouzový stav skončí. Byli jsme nuceni opustit některé jistoty a zvyklosti, ale vnímáme toto období také jako příležitost k provedení změn, které nám pomohou zlepšit služby pro vás.
Držte se, buďte zdraví a těšíme se na osobní setkání.
Změny sazeb DPH od 1. 5. 2020 u stravovacích služeb

S účinností od 1.5.2020 se u vybraných služeb a zboží mění sazby daně.

Řada zdanitelných plnění ve stravovacích provozech bude podléhat druhé snížené 10% sazbě DPH.

Druhá snížená sazba daně – 10%

Podstatné změny se týkají stravovacích služeb. Stravovací službou se pro tyto účely rozumí služba, kdy poskytnuté služby doplňují samotnou konzumaci potravin a zvyšují užitek z jejich konzumace. Za doplňkové služby lze považovat např. poskytnutí uzavřených a vytápěných místností (zvláště určených ke konzumaci dodaných potravin), toalet, nádobí, příborů, nábytku (stoly, židle) případně šaten nebo věšáků.

Pro uvedenou stravovací službu platí druhá snížená sazba daně DPH 10%.

První snížená sazba daně – 15%

Pokud je zboží určeno k odnesení s sebou (tj. mimo prostory prodávajícího), pak se nejedná o stravovací službu, ale o dodání zboží – například jídla odnesená v jídlonosičích, chlazená jídla v automatech.

Pro toto zboží zůstává první snížená sazba DPH 15%.

Změny sazeb DPH a systém KREDIT

Změny sazby DPH ve stravovacím systému KREDIT nevyžadují upgrade systému.

Uvedené změny sazeb DPH lze nastavit přímo v modulu Kancelář systému Kredit.

Případné dotazy anebo požadavky směřujte na naše specialisty přes aplikaci technické podpory HelpDesk (helpdesk.anete.com).

Zákaznická podpora

Servisní podpora stravovacích systémů je pro Vás stále plně zajištěna.

Případné dotazy a požadavky směřujte na naše specialisty přes aplikaci technické podpory HelpDesk – https://helpdesk.anete.com

Využití času

Možná jste si v minulosti, při používání systému, řekli: „… až bude čas …“ zeptám se, nastavíme, musíme pročistit, ověřím si … Nyní je příležitost i čas – realizujeme on-line internetové konzultace, údržby a kontroly systému přes vzdálenou správu, připravujeme vzdělávací videa… Po vyhlášení nouzového stavu jsme pomohli některým klientům se změnou nastavení systému, tak aby odpovídal jejich změněnému režimu fungování. Chcete-li, domluvte si s námi termín.

Příprava na budoucnost

Až přijde den D a znovu začnete vařit, víte, kolik strávníků přijde? Nemáme věšteckou kouli, ale systém KREDIT lze nastavit tak, že s přijatými organizačními opatřeními, se všichni strávníci najedí a ztráty z neodebraných jídel budou minimální.

Školení

Plánované školení na jaře jsme museli zrušit. Máme pro vás ale připraveno mnoho báječných novinek – představíme je jiným způsobem.

Máte-li dotaz nebo se chcete dozvědět více, kontaktujte nás!

Informace o ochraně osobních údajů

error: Content is protected !!
Sdílej